Széchenyi 2020
Széchenyi 2020

szabályok

2021. március 17. I I

A szabadtéri tüzek megelőzésével,
a szabadban történő tűzgyújtással kapcsolatos tudnivalók

A szabadtéri tüzek szempontjából a tavasz a legveszélyesebb időszak, hiszen a jó időben egyre többen választanak szabadtéri programokat vagy kezdik meg a kerti munkálatokat. A veszélyt egyrészről a száraz aljnövényzet és avar jelenti, amelyben könnyen és gyorsan terjed a tűz. Másrészről kockázatot jelent az emberi gondatlanság is, hiszen a szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák.

A nyári szünidő, a szabadságok idején kiemelten fontos felhívni a pihenni, kikapcsolódni vágyók figyelmét a fürdőzés szabályainak fontosságára, valamint a bányatavak veszélyeire, a szabad vizek biztonságos használatára, hiszen ezek a vizek jóval több veszélyt rejtenek az ellenőrzött strandoknál.

2018. június 11. I I I

Kedves Természetbarátok, Erdőjárók, Természetjárók, Kirándulók! Kedves Tűzrakók!

Nincs jobb, mint egy finom sült szalonna, grillezett zöldség, birkapaprikás szabad tűzön elkészítve vagy egy beszélgetés a tábortűz mellett. De a gondatlanul meggyújtott vagy nem megfelelően eloltott tüzek sok millió négyzetméter erdő, rét, nádas és benne többszázezer élőlény pusztulását okozzák. Ennek a plakátnak az a célja, hogy összefoglalja HOL, MIKOR és HOGYAN gyújthatunk tüzet és mire kell figyelnünk a tűz használatánál.

Hírek, aktualitások

Hirdetések


Közszolgáltatók elérhetőségei és hibabejelentés