Széchenyi 2020
Széchenyi 2020

Szociális intézmények

Híd Szociális-, Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ

HÍD fogadóóra Perbálon a Közösségi Ház kistermében:

hétfő: 13.00-16.00

szerda: 8.30-12.30

Marosán Angéla: +36 20 226-1793

szolgalat@budakeszihid.hu

 

Elérhetőségek:

2092 Budakeszi, Fő u. 103.
Telefon/Fax: 06 23 451 147
Email: hid.budakeszi@gmail.com
Web: www.hid.eoldal.hu/cikkek/kozpont/

Hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenység

 Esetmenedzseri Csoport

Az esetmenedzserek a gyermekvédelmi gondoskodás keretébe tartozó hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenységet látják el. Időpont: előzetes egyeztetés alapján.

Telefon: 06 23 454 080

Egyéni és csoportos speciális szolgáltatások

A speciális szolgáltatások igénybevétele az ügyfél tartózkodási helye szerint illetékes család és gyermekjóléti szolgálat irányító lapjával lehetséges.

Kérjük, hogy a szolgáltatások igénye esetén először a lakóhelyükön illetékes települési család és gyermekjóléti szolgálatot keressék fel. Miután központunk megkapja az irányító lapot a szolgálattól, tanácsadó kollégáink telefonon fognak időpontot egyeztetni az ügyfelekkel.

Pszichológiai tanácsadás

A Járás lakosai számára Központunk ingyenes gyermek és felnőtt pszichológiai tanácsadást biztosít.

Jogi tanácsadás

A járás lakosai számára Központunk ingyenes jogi tanácsadást biztosít.

Utcai, lakótelepi szociális munka

Az utca szociális munkánk célja: a magatartásával a testi, lelki, értelmi fejlődését veszélyeztető, szabadidejét az utcákon töltő, kallódó, csellengő gyermekek és fiatalok speciális segítése. Számukra segítő programok szervezése, közvetítése, hogy a szabadidejüket hasznosan töltsék.

A járási viszonyok, hiányállapotok, szükségletek, valamint erőforrásaink tükrében az utcai szociális munka fókuszát – a Budakeszi központban kiépített, utcai szociális munkásaink által működtetett csoportokon túl – a járás oktatási intézményeiben folytatott prevenciós tevékenységben kívánjuk leginkább erősíteni, megjeleníteni.

Pár- és családterápia

A családterápia olyan eljárás, mely teret enged a családtagok kapcsolódási módjának átbeszélésére, egymás szempontjainak jobb megértésére, ezáltal segítséget adhat a felek közötti együttműködés helyreállításában és egy boldogabb egyensúlyi állapot kialakításában.

A megelőzés sokkal jobb és hatékonyabb, mint a már kialakult, évek óta fennálló problémák és egy konfliktusoktól terhelt család kezelése. A családterápia kiváló módszer lehet a megelőzésben, a család egészséges egyensúlyának fenntartásában, erőforrásaik tudatosításában.

Koordinátor: Bencsik Zsolt

Mediáció

A Központ biztosítja a mediációt, melynek célja a felek közötti konfliktusok feloldásának segítése, közöttük a megállapodás létrehozása, és annak mindkét fél részéről történő betartása. Mivel Központunk családokkal, gyermekekkel dolgozik együtt, ezért intézményünk elsősorban a családi mediációt alkalmazza. A családi mediáció a szülők egymás közötti és gyermekeik közötti jövőbeni kapcsolatára figyel, és azon alapul, hogy a szülők tudják legjobban, hogy a gyermekeiknek mire van szüksége. Nagy jelentősége van a szülők közötti megállapodásnak a gyermek elhelyezésében, a kapcsolattartásban valamint a lakóhely kijelölésében.

Gyermekvédelmi szempontból a családi mediáció a gyermek érdekét figyelembe véve egy zökkenő mentes, gyors folyamatot biztosít a családok számára. Elkerülhető egy hosszú, elhúzódó bírósági eljárás, mely sokszor traumaként nehezedik a szülőkre és gyermekekre egyaránt.

Figyelem! A jelentkezők kapacitásunk függvényében várólistára kerülhetnek!

Koordinátor: Kovács Kristóf

Kapcsolattartási ügyelet

A kapcsolattartási ügyelet célja a gyermek és a kapcsolattartásra jogosult szülő vagy más kapcsolattartásra jogosult személy számára a találkozásra, együttlétre alkalmas semleges hely biztosítása mellett konfliktuskezelő, segítő szolgáltatás nyújtása, vagy az érintettek kérésére, illetőleg a gyámhivatal kezdeményezésére gyermekvédelmi közvetítői eljárás (mediáció) biztosítása, melynek célja a felek közötti konfliktusok feloldásának segítése, közöttük a megállapodás létrehozása, és  annak mindkét fél részéről történő betartása.

A kapcsolatügyelet szolgáltatásait csak azon felnőtt személyek igényelhetik, akik mediátorok segítségével megállapodást kötöttek intézményünkkel, azaz:

  • aláírták a kapcsolatügyeleti együttműködésről szóló egyezséget
  • elfogadják a házirendet
  • folyamatosan együttműködnek az intézmény szakembereivel

Fontos információ! A kapcsolattartási ügyeletet csak előzetes egyeztetés alapján tudjuk vállalni. Egyszerre max. 2 család számára elérhető a szolgáltatás.

Ideje:

Péntek: 13-18 óráig
Szombat: 9-12 óráig

Helyszín: 2092 Budakeszi, Erdő utca 83.

Koordinátor: Meskóné Dékány Dóra

Óvodai és iskolai szociális segítő szolgáltatás

A bevezetés alatt álló szolgáltatásunk során – a köznevelési intézmények igénye alapján – csoportos foglalkozásokat szervezünk iskolai csoportokban, osztályközösségekben jelentkező nehézségek, problémák kezelésének, megoldásának támogatására; prevenciós foglalkozásokat tartunk a kommunikációs kompetencia fejlesztésére, társas kapcsolataik építésének, továbbfejlődésének elősegítésére.

Koordinátor: Meskóné Dékány Dóra 06 23 454 080 vagy 06 20 4044 489

 

Hírek, aktualitások

Hirdetések


Közszolgáltatók elérhetőségei és hibabejelentés