Széchenyi 2020
Széchenyi 2020

Hirdetmény

Ezennel értesítem a Tisztelt lakosságot, illetve Partnereket, hogy Önkormányzatunk hamarosan megkezdi az új Településfejlesztési Koncepciójának, valamint Településképi Arculati Kézikönyvének és Településképi rendeletének előkészítését, a Településszerkezeti tervének és Helyi Építési Szabályzatának felülvizsgálata mellett.

Perbál Község Önkormányzatának 6/2017.(III. 31.) számú Partnerségi Rendelete 1.§ szerinti Partnerek a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012.(XI.8.) rendelet 37.§ és 43/A. § szerinti egyeztetési eljárások ún. tájékoztatási szakaszában észrevételt tehetnek. (A Partnerségi Rendelet megtekinthető a www.perbal.hu honlapon.)

Észrevétellel, véleménnyel a Partnerségi Rendelet szerint az alábbi ún. Partnerek élhetnek: Perbál lakossága és a perbáli ingatlantulajdonosok; a település területén működő vallási közösségek; valamint az Önkormányzat polgármesteréhez írásbeli kérelemmel bejelentkező, a település területén működő érdekképviseleti szervek és civil szervezetek; valamint a polgármesterhez bejelentkező, a település területén ingatlannal, székhellyel vagy telephellyel rendelkező gazdálkodó szervezetek.

A Partnerségi véleménynyilvánítás határideje: 2017. május 4-től – 2017. május 25-ig.

Javaslatot, észrevételt tenni a megadott véleményezési határidőben kizárólag a készülő Településfejlesztési Koncepcióval, a Településképi Arculati Kézikönyvvel és a Településképi rendelettel, valamint a Településszerkezeti terv és Helyi Építési Szabályzat felülvizsgálatával kapcsolatban a polgármesterhez címzett, írásban benyújtott, szövegszerű, indoklással ellátott észrevételben lehet.

Az Önkormányzat lakossági fórumot is szervez kizárólag a készülő Településfejlesztési Koncepcióval, Településképi Arculati Kézikönyvvel és Településképi rendelettel, valamint a Településszerkezeti terv és Helyi Építési Szabályzat felülvizsgálatával kapcsolatban 2017. május 11-én, 18 órától a Polgármesteri Hivatal tanácstermében

Javaslatot, észrevételt tenni a lakossági fórumon szóban, vagy azt követően 8 napon belül, azaz május 19-ig a polgármesterhez címzett, írásban benyújtott, szövegszerű, indoklással ellátott véleményben lehet.

Tisztelettel várjuk a közreműködni kívánók véleményét és részvételét!

Perbál, 2017. május 3.

Varga László polgármester

Az előzetes tájékoztatással érintett tervek az alábbiak:

Településfejlesztési koncepció:

Településfejlesztési koncepció: a település környezeti, társadalmi, gazdasági adottságaira alapozó, a település egészére készített, a változások irányait és a fejlesztési célokat hosszútávra (több, mint 10 év) meghatározó dokumentum. Lényegében az a településfejlesztéssel kapcsolatos, településpolitikai dokumentum, amely a település jövőbeni kialakítását tartalmazza. Biztosítja, hogy a kitűzött településfejlesztési célok szolgálják a település fenntartható fejlődését, elősegítve a településen lakók életminőségének, életszínvonalának növekedését, a településes élők gyarapodását, a település és a környék hagyományaira, kulturális-, táji- és természeti adottságaira építve, azok védelmének biztosítása mellett.

A településszerkezeti terv (TSZT)

A településszerkezeti terv megállapítja a táj, az épített és a természeti környezet alakításának és védelmének területfelhasználással összefüggő módját, valamint kijelöli a település fejlesztésének területi irányait. A településszerkezeti tervben meghatározza a település egyes területrészeinek területfelhasználását, a település működéséhez szükséges műszaki infrastruktúra elemeknek a település szerkezetét meghatározó térbeli kialakítását és elrendezését.

Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) és Szabályozási terv (SZT):

A helyi építési szabályzat megállapítja – a táj, az épített- és a természeti környezet, valamint a környezeti elemek védelmével kapcsolatos területhasználati korlátozásokkal, továbbá az egyes területek felhasználásával, az azokon való építés rendjével és intenzitásával kapcsolatos előírásokkal – a helyi építési követelményeket, jogokat és kötelezettségeket.

Települési Arculati Kézikönyv (TAK):

 A kézikönyv a természeti és épített környezet által meghatározott településképi jellemzők bemutatásának és minőségi formálásának eszköze. Feltárja és ismerteti a kerületen belül jól elkülönülő egyes településrészek arculati jellemzőit és értékeit, és ennek figyelembevételével szöveges és képi megjelenítés formájában javaslatot tesz a településképhez illeszkedő építészeti elemek alkalmazására a szemléletformálás céljával.

Településképi rendelet készül(TkR):

Az önkormányzat a településkép védelmét önkormányzati rendeletben biztosíthatja. A településkép védelme a kerület vagy kerületrész jellegzetes, értékes, illetve hagyományt őrző építészeti arculatának és szerkezetének megőrzését vagy kialakítását jelenti. A településképi rendelet az építési tevékenységgel érintett építmények településképhez való illeszkedését biztosító anyaghasználatára, tömegformálására, homlokzati kialakítására és a zöldfelületek kialakításának módjára térhet ki, valamint a településszerkezet, táji környezet, településkarakter vagy egyéb helyi adottság miatti településképi szempontból meghatározó területeket jelölhet ki. Előírásokat fogalmazhat meg a helyi építészeti örökség egyedi és területi védelmére, védetté nyilvánítására és a védettség megszüntetésére, illetve a reklámok, reklámhordozók, cégérek és egyéb műszaki berendezések elhelyezésére, alkalmazására és tilalmára vonatkozóan.

 

Hírek, aktualitások

Hirdetések


Közszolgáltatók elérhetőségei és hibabejelentés